Vishay/BCcomponents K101K15X7RF53H5
K101K15X7RF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K101K15X7RF53H5
Brief Description
CAP CER 100PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K101K15X7RF53H5.pdf
Availability of K101K15X7RF53H5
QUANTITY
K101K15X7RF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K101K15X7RF53H5
Internal Part NumberEIS-K101K15X7RF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K101K15X7RF53H5
Related LinksK101K15, K101K15X7RF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K101K15X7RF53H5 Details Description
Related parts for K101K15X7RF53H5
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC SWITCH SGL SPDT LV SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
FINGER GUARD 60MM 4 RINGS datasheet.pdf