Vishay/BCcomponents K102K15X7RK5UH5
K102K15X7RK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K102K15X7RK5UH5
Brief Description
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K102K15X7RK5UH5.pdf
Availability of K102K15X7RK5UH5
QUANTITY
K102K15X7RK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K102K15X7RK5UH5
Internal Part NumberEIS-K102K15X7RK5UH5
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K102K15X7RK5UH5
Related LinksK102K15, K102K15X7RK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K102K15X7RK5UH5 Details Description
Related parts for K102K15X7RK5UH5
JUMPER-H9992TR/A3047B/H9992TR 6" datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 2SMD GW datasheet.pdf
METER TEMP IR LASER 14-950DEG F datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
750 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
220UF 35V 10X16MM 125C 3000H datasheet.pdf