Vishay/BCcomponents K103K15X7RK5TL2
K103K15X7RK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K103K15X7RK5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K103K15X7RK5TL2.pdf
Availability of K103K15X7RK5TL2
QUANTITY
K103K15X7RK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K103K15X7RK5TL2
Internal Part NumberEIS-K103K15X7RK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K103K15X7RK5TL2
Related LinksK103K15, K103K15X7RK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K103K15X7RK5TL2 Details Description
Related parts for K103K15X7RK5TL2
FIXED IND 220NH 400MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SSR GN2 DUAL 25A/240VAC 4-15VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
4W BASE=5000 24VDC V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS LOW PROFILE datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
COAX CABLE-STANDARD P datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf