Vishay/BCcomponents K103K15X7RK5UH5
K103K15X7RK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K103K15X7RK5UH5
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K103K15X7RK5UH5.pdf
Availability of K103K15X7RK5UH5
QUANTITY
K103K15X7RK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K103K15X7RK5UH5
Internal Part NumberEIS-K103K15X7RK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K103K15X7RK5UH5
Related LinksK103K15, K103K15X7RK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K103K15X7RK5UH5 Details Description
Related parts for K103K15X7RK5UH5
IDC CABLE - CKC40G/AE40M/CCE40G datasheet.pdf
CONN CAP 8POS 94V-0 UNI-MATE datasheet.pdf
IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
GASKET BECU 9.1X9.88MM datasheet.pdf
1.25MM F CRIMP TERMINAL REELED datasheet.pdf
MOD LED ARRAY WM WHITE 3000K datasheet.pdf
CAP FILM 47UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf