Vishay/BCcomponents K103M15X7RK5UH5
K103M15X7RK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K103M15X7RK5UH5
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K103M15X7RK5UH5.pdf
Availability of K103M15X7RK5UH5
QUANTITY
K103M15X7RK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K103M15X7RK5UH5
Internal Part NumberEIS-K103M15X7RK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K103M15X7RK5UH5
Related LinksK103M15, K103M15X7RK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K103M15X7RK5UH5 Details Description
Related parts for K103M15X7RK5UH5
BUMPER SQU 0.81"L X 0.81"W BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1A DO220AA datasheet.pdf
CONN FORK BLOCK INSUL #10 100PC datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 35POS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT R/A PCB datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf