Vishay/BCcomponents K104K15X7RF5TL2
K104K15X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K104K15X7RF5TL2
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K104K15X7RF5TL2.pdf
Availability of K104K15X7RF5TL2
QUANTITY
K104K15X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104K15X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K104K15X7RF5TL2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104K15X7RF5TL2
Related LinksK104K15, K104K15X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104K15X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K104K15X7RF5TL2
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 16-SOIC datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 20pF 200 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 36"X9" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 33 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
DIODE GPP 1A 800V DO-214AC datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf