Vishay/BCcomponents K104K15X7RF5WH5
K104K15X7RF5WH5 picture photo
Mfg. Part Number
K104K15X7RF5WH5
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K104K15X7RF5WH5.pdf
Availability of K104K15X7RF5WH5
QUANTITY
K104K15X7RF5WH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104K15X7RF5WH5
Internal Part NumberEIS-K104K15X7RF5WH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)