Vishay/BCcomponents K104M20X7RH5TH5
K104M20X7RH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K104M20X7RH5TH5
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K104M20X7RH5TH5.pdf
Availability of K104M20X7RH5TH5
QUANTITY
K104M20X7RH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104M20X7RH5TH5
Internal Part NumberEIS-K104M20X7RH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104M20X7RH5TH5
Related LinksK104M20, K104M20X7RH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104M20X7RH5TH5 Details Description
Related parts for K104M20X7RH5TH5
MOSFET N-CH 300V 90A TO-264 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14.5A IPAK datasheet.pdf
07P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
L37-5 SHEET 300X300X3MM datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 20MH 4 OHM TH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 8SO datasheet.pdf