Vishay/BCcomponents K104Z15Y5VF53H5
K104Z15Y5VF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K104Z15Y5VF53H5
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K104Z15Y5VF53H5.pdf
Availability of K104Z15Y5VF53H5
QUANTITY
K104Z15Y5VF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104Z15Y5VF53H5
Internal Part NumberEIS-K104Z15Y5VF53H5
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104Z15Y5VF53H5
Related LinksK104Z15, K104Z15Y5VF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104Z15Y5VF53H5 Details Description
Related parts for K104Z15Y5VF53H5
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 17A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
FERRULE LENGTH: 18MM SILVER datasheet.pdf