Vishay/BCcomponents K104Z20Y5VH53H5
K104Z20Y5VH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K104Z20Y5VH53H5
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K104Z20Y5VH53H5.pdf
Availability of K104Z20Y5VH53H5
QUANTITY
K104Z20Y5VH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104Z20Y5VH53H5
Internal Part NumberEIS-K104Z20Y5VH53H5
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104Z20Y5VH53H5
Related LinksK104Z20, K104Z20Y5VH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104Z20Y5VH53H5 Details Description
Related parts for K104Z20Y5VH53H5
BATTERY PACK NIMH 4.8V 2100 MAH datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC LDO REG SMART DUAL ADJ 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB datasheet.pdf
CONN MAGJACK 8PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE START datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF14 ACCESSORY datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT STRATIX V GT datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf