Vishay/BCcomponents K105M20X7RF5UH5
K105M20X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K105M20X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K105M20X7RF5UH5.pdf
Availability of K105M20X7RF5UH5
QUANTITY
K105M20X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K105M20X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K105M20X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K105M20X7RF5UH5
Related LinksK105M20, K105M20X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K105M20X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K105M20X7RF5UH5
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
ANT YAGI 5ELEM 450-470MHZ BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
COAX CABLE 2.4MM MALE/MALE 24" datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 16A 250V datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf