Vishay/BCcomponents K105Z20Y5VF5UH5
K105Z20Y5VF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K105Z20Y5VF5UH5
Brief Description
CAP CER 1UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K105Z20Y5VF5UH5.pdf
Availability of K105Z20Y5VF5UH5
QUANTITY
K105Z20Y5VF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K105Z20Y5VF5UH5
Internal Part NumberEIS-K105Z20Y5VF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K105Z20Y5VF5UH5
Related LinksK105Z20, K105Z20Y5VF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K105Z20Y5VF5UH5 Details Description
Related parts for K105Z20Y5VF5UH5
COUNTER LCD 6 CHAR 20-60V PNL MT datasheet.pdf
IC MPU M683XX 33MHZ 241PGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A PCB TIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 14A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 43 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC SRAM 16MB LP 45NS 48TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf