Vishay/BCcomponents K121J10C0GH5TH5
K121J10C0GH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K121J10C0GH5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K121J10C0GH5TH5.pdf
Availability of K121J10C0GH5TH5
QUANTITY
K121J10C0GH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K121J10C0GH5TH5
Internal Part NumberEIS-K121J10C0GH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K121J10C0GH5TH5
Related LinksK121J10, K121J10C0GH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K121J10C0GH5TH5 Details Description
Related parts for K121J10C0GH5TH5
TRANS NPN 45V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
EDGECARD 182PS .050 SMD W/O PST datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 20A TO220F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE SKT datasheet.pdf
KIT datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf