Vishay/BCcomponents K121K15C0GK5TL2
K121K15C0GK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K121K15C0GK5TL2
Brief Description
CAP CER 120PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K121K15C0GK5TL2.pdf
Availability of K121K15C0GK5TL2
QUANTITY
K121K15C0GK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K121K15C0GK5TL2
Internal Part NumberEIS-K121K15C0GK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K121K15C0GK5TL2
Related LinksK121K15, K121K15C0GK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K121K15C0GK5TL2 Details Description
Related parts for K121K15C0GK5TL2
IDC CABLE - MSR26K/MC26M/MCE26K datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SC70-4 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 1/2" datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
ANT HEPTA-BAND DIPOLE IPEX datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf