Vishay/BCcomponents K121M10X7RF53L2
K121M10X7RF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K121M10X7RF53L2
Brief Description
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K121M10X7RF53L2.pdf
Availability of K121M10X7RF53L2
QUANTITY
K121M10X7RF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K121M10X7RF53L2
Internal Part NumberEIS-K121M10X7RF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K121M10X7RF53L2
Related LinksK121M10, K121M10X7RF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K121M10X7RF53L2 Details Description
Related parts for K121M10X7RF53L2
FIXED IND 2.2NH 500MA 90 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf