Vishay/BCcomponents K121M15X7RK53L2
K121M15X7RK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K121M15X7RK53L2
Brief Description
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K121M15X7RK53L2.pdf
Availability of K121M15X7RK53L2
QUANTITY
K121M15X7RK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K121M15X7RK53L2
Internal Part NumberEIS-K121M15X7RK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K121M15X7RK53L2
Related LinksK121M15, K121M15X7RK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K121M15X7RK53L2 Details Description
Related parts for K121M15X7RK53L2
CONV DC/DC 3.3V 3A HZ 10-SIP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
KIT SAMPLE FSK/ASK 315MHZ datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.6A 6-TSOP datasheet.pdf
T-STRUT 1"X8.12" FOR CARD RACK datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS5400 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 3W DO216AA datasheet.pdf
SWITC ROTARY SEAL SP 10POS W/STP datasheet.pdf
CONN RCPT 112POS .025 VERT SMD datasheet.pdf