Vishay/BCcomponents K121M15X7RK5TL2
K121M15X7RK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K121M15X7RK5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K121M15X7RK5TL2.pdf
Availability of K121M15X7RK5TL2
QUANTITY
K121M15X7RK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K121M15X7RK5TL2
Internal Part NumberEIS-K121M15X7RK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K121M15X7RK5TL2
Related LinksK121M15, K121M15X7RK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K121M15X7RK5TL2 Details Description
Related parts for K121M15X7RK5TL2
IDC CABLE - AKN16A/AE16G/APK16A datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 250MA 600 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 63V 20% 3024 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS 1.27MM datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MONITOR CABLE 3M datasheet.pdf
TERM BLK HORIZ MOD BOX 50MM 7C datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 5V 24MM RADIAL datasheet.pdf
COMMERCIAL 2100 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf