Vishay/BCcomponents K122J20C0GH5TL2
K122J20C0GH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K122J20C0GH5TL2
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K122J20C0GH5TL2.pdf
Availability of K122J20C0GH5TL2
QUANTITY
K122J20C0GH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K122J20C0GH5TL2
Internal Part NumberEIS-K122J20C0GH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K122J20C0GH5TL2
Related LinksK122J20, K122J20C0GH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K122J20C0GH5TL2 Details Description
Related parts for K122J20C0GH5TL2
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 13.5A 3.41 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 5A TO263-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 50VDC 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
AB 3C 3#12 PIN RECP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A SMA datasheet.pdf