Vishay/BCcomponents K122K15X7RK5UH5
K122K15X7RK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K122K15X7RK5UH5
Brief Description
CAP CER 1200PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K122K15X7RK5UH5.pdf
Availability of K122K15X7RK5UH5
QUANTITY
K122K15X7RK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K122K15X7RK5UH5
Internal Part NumberEIS-K122K15X7RK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K122K15X7RK5UH5
Related LinksK122K15, K122K15X7RK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K122K15X7RK5UH5 Details Description
Related parts for K122K15X7RK5UH5
CARD EDGE 44POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
TRANSISTOR PWR LDMOS SOT539 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 40-QFN datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 4.57MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 0.2A datasheet.pdf
BLACK FINISH RECT CAN MNTING datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
08 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf