Vishay/BCcomponents K123M15X7RH5TH5
K123M15X7RH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K123M15X7RH5TH5
Brief Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K123M15X7RH5TH5.pdf
Availability of K123M15X7RH5TH5
QUANTITY
K123M15X7RH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K123M15X7RH5TH5
Internal Part NumberEIS-K123M15X7RH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K123M15X7RH5TH5
Related LinksK123M15, K123M15X7RH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K123M15X7RH5TH5 Details Description
Related parts for K123M15X7RH5TH5
RES 51 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 300MW SMT3 datasheet.pdf
OSC XO 11.527848MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN 350MCM #1/2 AMPOWER 45 DEG datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
VARISTOR 990V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
ATTENUATOR 17 DB DC 18GHZ datasheet.pdf