Vishay/BCcomponents K150J10C0GH5UL2
K150J10C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K150J10C0GH5UL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150J10C0GH5UL2.pdf
Availability of K150J10C0GH5UL2
QUANTITY
K150J10C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150J10C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K150J10C0GH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K150J10C0GH5UL2
Related LinksK150J10, K150J10C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K150J10C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K150J10C0GH5UL2
POLYSWITCH PTC RESET 5A T/R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 15POS TIN datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 14POS datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V 3A 15W datasheet.pdf