Vishay/BCcomponents K150J15C0GF53L2
K150J15C0GF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K150J15C0GF53L2
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150J15C0GF53L2.pdf
Availability of K150J15C0GF53L2
QUANTITY
K150J15C0GF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150J15C0GF53L2
Internal Part NumberEIS-K150J15C0GF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K150J15C0GF53L2
Related LinksK150J15, K150J15C0GF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K150J15C0GF53L2 Details Description
Related parts for K150J15C0GF53L2
RES 8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 10POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 268VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 1.5W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf