Vishay/BCcomponents K150J15C0GH5UH5
K150J15C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K150J15C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150J15C0GH5UH5.pdf
Availability of K150J15C0GH5UH5
QUANTITY
K150J15C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150J15C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K150J15C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K150J15C0GH5UH5
Related LinksK150J15, K150J15C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K150J15C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K150J15C0GH5UH5
CONN EDGE DUAL .156 DIP 72POS datasheet.pdf
IC MICRO RESET CIRC SOT23-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39K OHM 2012 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMCJ datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES 59K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf