Vishay/BCcomponents K150K10C0GF53H5
K150K10C0GF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K150K10C0GF53H5
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150K10C0GF53H5.pdf
Availability of K150K10C0GF53H5
QUANTITY
K150K10C0GF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150K10C0GF53H5
Internal Part NumberEIS-K150K10C0GF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K150K10C0GF53H5
Related LinksK150K10, K150K10C0GF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K150K10C0GF53H5 Details Description
Related parts for K150K10C0GF53H5
CAP CER 8PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
RES SMD 1.13KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0612 datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SLZ 7.62HP/05/180G SN OR BX datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf