Vishay/BCcomponents K150K10C0GH5UH5
K150K10C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K150K10C0GH5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K150K10C0GH5UH5.pdf
Availability of K150K10C0GH5UH5
QUANTITY
K150K10C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K150K10C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K150K10C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K150K10C0GH5UH5
Related LinksK150K10, K150K10C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K150K10C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K150K10C0GH5UH5
RES SMD 294 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX7326 datasheet.pdf
TWEEZER PNT RND ULTRA FINE 4.33" datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC DO204AC datasheet.pdf
OSC VCXO 27.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN M12 8POS SOCKET WIRE LEAD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 3.7A STRAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 18P 152MM datasheet.pdf