Vishay/BCcomponents K151J10C0GH5TL2
K151J10C0GH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K151J10C0GH5TL2
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K151J10C0GH5TL2.pdf
Availability of K151J10C0GH5TL2
QUANTITY
K151J10C0GH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K151J10C0GH5TL2
Internal Part NumberEIS-K151J10C0GH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K151J10C0GH5TL2
Related LinksK151J10, K151J10C0GH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K151J10C0GH5TL2 Details Description
Related parts for K151J10C0GH5TL2
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BATTERY PACK FOR LS3F PRINTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 12.3K OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 3.5A datasheet.pdf