Vishay/BCcomponents K151J15C0GH5UH5
K151J15C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K151J15C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K151J15C0GH5UH5.pdf
Availability of K151J15C0GH5UH5
QUANTITY
K151J15C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K151J15C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K151J15C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K151J15C0GH5UH5
Related LinksK151J15, K151J15C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K151J15C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K151J15C0GH5UH5
IC SWITCH QUAD SPDT 16QFN datasheet.pdf
BOOT SEAL RED 10-48 TT SERIES datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.97K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
28 MODIV HSG COMP DR .100 POL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 8A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 28POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf