Vishay/BCcomponents K151K10X7RF53L2
K151K10X7RF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K151K10X7RF53L2
Brief Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K151K10X7RF53L2.pdf
Availability of K151K10X7RF53L2
QUANTITY
K151K10X7RF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K151K10X7RF53L2
Internal Part NumberEIS-K151K10X7RF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K151K10X7RF53L2
Related LinksK151K10, K151K10X7RF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K151K10X7RF53L2 Details Description
Related parts for K151K10X7RF53L2
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 150MA 10.92 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
L37-3F 0.25MM FOR LXK8-PWXX-0008 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 66MM datasheet.pdf
MAX7/7S 100-PIN TQFP ADAPTORNC datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
DIODE HEXFRED 40A 1200V SOT-227 datasheet.pdf