Vishay/BCcomponents K151M15X7RH5TL2
K151M15X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K151M15X7RH5TL2
Brief Description
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K151M15X7RH5TL2.pdf
Availability of K151M15X7RH5TL2
QUANTITY
K151M15X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K151M15X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K151M15X7RH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K151M15X7RH5TL2
Related LinksK151M15, K151M15X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K151M15X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K151M15X7RH5TL2
CAP LARGE PANEL INDICATOR GRN datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12MM VERT 24PPR datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SRL 1MSPS 28TQFN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 50UF 25V AXIAL datasheet.pdf
LED XNOVA WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
SAC-2P- 3 0-PUR/DTFS datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 14POS SILVER SLDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
26500 61C 61#20 S TH RECP WC datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 25 V datasheet.pdf