Vishay/BCcomponents K151M15X7RL5TH5
K151M15X7RL5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K151M15X7RL5TH5
Brief Description
CAP CER 150PF 500V X7R RADIAL
Datasheet Download
K151M15X7RL5TH5.pdf
Availability of K151M15X7RL5TH5
QUANTITY
K151M15X7RL5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K151M15X7RL5TH5
Internal Part NumberEIS-K151M15X7RL5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K151M15X7RL5TH5
Related LinksK151M15, K151M15X7RL5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K151M15X7RL5TH5 Details Description
Related parts for K151M15X7RL5TH5
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
QUICK CLIP INSERTION TOOL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 40V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf