Vishay/BCcomponents K152K10X7RF5WH5
K152K10X7RF5WH5 picture photo
Mfg. Part Number
K152K10X7RF5WH5
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K152K10X7RF5WH5.pdf
Availability of K152K10X7RF5WH5
QUANTITY
K152K10X7RF5WH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K152K10X7RF5WH5
Internal Part NumberEIS-K152K10X7RF5WH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K152K10X7RF5WH5
Related LinksK152K10, K152K10X7RF5WH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K152K10X7RF5WH5 Details Description
Related parts for K152K10X7RF5WH5
SCR DBL 2SCR 00V 90A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 20A 600VAC 170VDC datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf