Vishay/BCcomponents K152K15X7RF5UL2
K152K15X7RF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K152K15X7RF5UL2
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K152K15X7RF5UL2.pdf
Availability of K152K15X7RF5UL2
QUANTITY
K152K15X7RF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K152K15X7RF5UL2
Internal Part NumberEIS-K152K15X7RF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K152K15X7RF5UL2
Related LinksK152K15, K152K15X7RF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K152K15X7RF5UL2 Details Description
Related parts for K152K15X7RF5UL2
IC MULTIPLIER 4-QUADRANT 8-SOIC datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC HD 8CH 48-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf