Vishay/BCcomponents K152K20C0GH53L2
K152K20C0GH53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K152K20C0GH53L2
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K152K20C0GH53L2.pdf
Availability of K152K20C0GH53L2
QUANTITY
K152K20C0GH53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K152K20C0GH53L2
Internal Part NumberEIS-K152K20C0GH53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K152K20C0GH53L2
Related LinksK152K20, K152K20C0GH53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K152K20C0GH53L2 Details Description
Related parts for K152K20C0GH53L2
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
IC OCTAL LATCH TRI-STATE 20SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK MOD FEED-THROUGH datasheet.pdf
RES 845 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CONN FILTER 2A 115/250VAC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.3A 26 MOHM SMD datasheet.pdf