Vishay/BCcomponents K152M15X7RF53H5
K152M15X7RF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K152M15X7RF53H5
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K152M15X7RF53H5.pdf
Availability of K152M15X7RF53H5
QUANTITY
K152M15X7RF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K152M15X7RF53H5
Internal Part NumberEIS-K152M15X7RF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K152M15X7RF53H5
Related LinksK152M15, K152M15X7RF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K152M15X7RF53H5 Details Description
Related parts for K152M15X7RF53H5
INDUCT ARRAY 6 COIL 7.63UH SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.945" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN TERM 30-32AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf