Vishay/BCcomponents K153K15X7RK53H5
K153K15X7RK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K153K15X7RK53H5
Brief Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K153K15X7RK53H5.pdf
Availability of K153K15X7RK53H5
QUANTITY
K153K15X7RK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K153K15X7RK53H5
Internal Part NumberEIS-K153K15X7RK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K153K15X7RK53H5
Related LinksK153K15, K153K15X7RK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K153K15X7RK53H5 Details Description
Related parts for K153K15X7RK53H5
HR10A, JACK, 10 POS W/SOCKET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP 47MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 350VAC 2AG datasheet.pdf
CABLE SEALING EMC M25 X 1,5 HAN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SHRINK BOOT ADAPTER SHELL SZ 13 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 100' datasheet.pdf