Vishay/BCcomponents K153M10X7RF5UL2
K153M10X7RF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K153M10X7RF5UL2
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K153M10X7RF5UL2.pdf
Availability of K153M10X7RF5UL2
QUANTITY
K153M10X7RF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K153M10X7RF5UL2
Internal Part NumberEIS-K153M10X7RF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K153M10X7RF5UL2
Related LinksK153M10, K153M10X7RF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K153M10X7RF5UL2 Details Description
Related parts for K153M10X7RF5UL2
RES 360 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT SCK datasheet.pdf
EUROCARD TYPE C datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN 12/12VOUT datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM SMD T/H 24POS datasheet.pdf
SIGNAL PROTECT FIELD datasheet.pdf
WIC TAG 10-8AWG BLACK/YELLOW datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 2506 datasheet.pdf