Vishay/BCcomponents K153M15X7RF5TH5
K153M15X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K153M15X7RF5TH5
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K153M15X7RF5TH5.pdf
Availability of K153M15X7RF5TH5
QUANTITY
K153M15X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K153M15X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K153M15X7RF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K153M15X7RF5TH5
Related LinksK153M15, K153M15X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K153M15X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K153M15X7RF5TH5
IC ADC 12BIT 4CH W/SEQ 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 20W TO263 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 75MA 7.9 OHM SMD datasheet.pdf