Vishay/BCcomponents K153Z10Y5VF53H5
K153Z10Y5VF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K153Z10Y5VF53H5
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K153Z10Y5VF53H5.pdf
Availability of K153Z10Y5VF53H5
QUANTITY
K153Z10Y5VF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K153Z10Y5VF53H5
Internal Part NumberEIS-K153Z10Y5VF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K153Z10Y5VF53H5
Related LinksK153Z10, K153Z10Y5VF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K153Z10Y5VF53H5 Details Description
Related parts for K153Z10Y5VF53H5
CAP CER 110PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 450MA 700 MOHM datasheet.pdf
LPP 5.00/90/15 OG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf