Vishay/BCcomponents K153Z15Y5VF5UL2
K153Z15Y5VF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K153Z15Y5VF5UL2
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K153Z15Y5VF5UL2.pdf
Availability of K153Z15Y5VF5UL2
QUANTITY
K153Z15Y5VF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K153Z15Y5VF5UL2
Internal Part NumberEIS-K153Z15Y5VF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.015µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K153Z15Y5VF5UL2
Related LinksK153Z15, K153Z15Y5VF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K153Z15Y5VF5UL2 Details Description
Related parts for K153Z15Y5VF5UL2
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PB FLUSH ROUND WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100 STR TIN datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE A 10POS datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
RES 890K OHM 1/2W 0.25% RADIAL datasheet.pdf