Vishay/BCcomponents K154Z10Y5VF5UL2
K154Z10Y5VF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K154Z10Y5VF5UL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K154Z10Y5VF5UL2.pdf
Availability of K154Z10Y5VF5UL2
QUANTITY
K154Z10Y5VF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K154Z10Y5VF5UL2
Internal Part NumberEIS-K154Z10Y5VF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.15µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K154Z10Y5VF5UL2
Related LinksK154Z10, K154Z10Y5VF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K154Z10Y5VF5UL2 Details Description
Related parts for K154Z10Y5VF5UL2
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA SOD323 datasheet.pdf
CONN HEADER SHD 40POS TOP W/BOSS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 121K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 8.5A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 68POS .050" STR PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
DISPLAY NUM 13MM SGL RED CA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.2A 53.8 MOHM TH datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf