Vishay/BCcomponents K154Z15Y5VF53L2
K154Z15Y5VF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K154Z15Y5VF53L2
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K154Z15Y5VF53L2.pdf
Availability of K154Z15Y5VF53L2
QUANTITY
K154Z15Y5VF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K154Z15Y5VF53L2
Internal Part NumberEIS-K154Z15Y5VF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K154Z15Y5VF53L2
Related LinksK154Z15, K154Z15Y5VF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K154Z15Y5VF53L2 Details Description
Related parts for K154Z15Y5VF53L2
CONN HEADER .100 SNGL STR 21POS datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/BUFF MULT 20PLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 1606 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC VIDEO CROSSPOINT SWIT 36SSOP datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTLR 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP SILICON 3.3UF 15% 11V 1616 datasheet.pdf
CONV DC/DC 270VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 25MM datasheet.pdf