Vishay/BCcomponents K180J10C0GF5TL2
K180J10C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K180J10C0GF5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K180J10C0GF5TL2.pdf
Availability of K180J10C0GF5TL2
QUANTITY
K180J10C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K180J10C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K180J10C0GF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K180J10C0GF5TL2
Related LinksK180J10, K180J10C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K180J10C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K180J10C0GF5TL2
JUMPER-H1502TR/A2015B/H1502TR 5" datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR SYNC 24LLP datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 14VC 2X2SON datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
A5 DRIVE SINGLE PHASE 100-115V datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT datasheet.pdf
LED COB CX1510 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf