Vishay/BCcomponents K181J10C0GH5UH5
K181J10C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K181J10C0GH5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K181J10C0GH5UH5.pdf
Availability of K181J10C0GH5UH5
QUANTITY
K181J10C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K181J10C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K181J10C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K181J10C0GH5UH5
Related LinksK181J10, K181J10C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K181J10C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K181J10C0GH5UH5
CONN HOUSING 12POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 3.5A SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 12DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT GRN 0.40" CC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf