Vishay/BCcomponents K182K15C0GF53H5
K182K15C0GF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K182K15C0GF53H5
Brief Description
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K182K15C0GF53H5.pdf
Availability of K182K15C0GF53H5
QUANTITY
K182K15C0GF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K182K15C0GF53H5
Internal Part NumberEIS-K182K15C0GF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K182K15C0GF53H5
Related LinksK182K15, K182K15C0GF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K182K15C0GF53H5 Details Description
Related parts for K182K15C0GF53H5
JUMPER-H1502TR/A3049Y/H1500TR 5" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470K OHM 10% RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 1.3A 10MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf