Vishay/BCcomponents K182K15X7RH5TL2
K182K15X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K182K15X7RH5TL2
Brief Description
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K182K15X7RH5TL2.pdf
Availability of K182K15X7RH5TL2
QUANTITY
K182K15X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K182K15X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K182K15X7RH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K182K15X7RH5TL2
Related LinksK182K15, K182K15X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K182K15X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K182K15X7RH5TL2
IC EEPROM 32KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 135MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG NAT 1000' datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W +/-15VOUT DUAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
TH TRIMMING POT DESIGN KIT datasheet.pdf
RES 11K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf