Vishay/BCcomponents K183K15X7RK5UL2
K183K15X7RK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K183K15X7RK5UL2
Brief Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K183K15X7RK5UL2.pdf
Availability of K183K15X7RK5UL2
QUANTITY
K183K15X7RK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K183K15X7RK5UL2
Internal Part NumberEIS-K183K15X7RK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.018µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K183K15X7RK5UL2
Related LinksK183K15, K183K15X7RK5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K183K15X7RK5UL2 Details Description
Related parts for K183K15X7RK5UL2
MAGNETIZER/DEMAGNETIZER 2"X2"X1" datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.8A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 5% 1KV SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
LSR DSPLC SNSR DIFFUSE RFLC W/5M datasheet.pdf
SWITCH REED SPST 3A 57-73 A/T datasheet.pdf
IC MCU 16BIT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf