Vishay/BCcomponents K220J10C0GF5WH5
K220J10C0GF5WH5 picture photo
Mfg. Part Number
K220J10C0GF5WH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K220J10C0GF5WH5.pdf
Availability of K220J10C0GF5WH5
QUANTITY
K220J10C0GF5WH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K220J10C0GF5WH5
Internal Part NumberEIS-K220J10C0GF5WH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K220J10C0GF5WH5
Related LinksK220J10, K220J10C0GF5WH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K220J10C0GF5WH5 Details Description
Related parts for K220J10C0GF5WH5
IC AMP AUDIO PWR 5.4W STER 12SIP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 5HVSOF datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 4KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 13POS TIN datasheet.pdf