Vishay/BCcomponents K220K10C0GH53H5
K220K10C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K220K10C0GH53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K220K10C0GH53H5.pdf
Availability of K220K10C0GH53H5
QUANTITY
K220K10C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K220K10C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K220K10C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K220K10C0GH53H5
Related LinksK220K10, K220K10C0GH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K220K10C0GH53H5 Details Description
Related parts for K220K10C0GH53H5
CONN SPRING 28POS DUAL .335 SMD datasheet.pdf
IC MEM FIFO 256X9 12NS 28-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS FLAT 24AWG datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 20POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 4POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf