Vishay/BCcomponents K220K15C0GF53H5
K220K15C0GF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K220K15C0GF53H5
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K220K15C0GF53H5.pdf
Availability of K220K15C0GF53H5
QUANTITY
K220K15C0GF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K220K15C0GF53H5
Internal Part NumberEIS-K220K15C0GF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K220K15C0GF53H5
Related LinksK220K15, K220K15C0GF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K220K15C0GF53H5 Details Description
Related parts for K220K15C0GF53H5
FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
IMPERIUM HEADER ASSY 2 CKT KEYIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J SLVR datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf