Vishay/BCcomponents K221J10C0GF5WH5
K221J10C0GF5WH5 picture photo
Mfg. Part Number
K221J10C0GF5WH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K221J10C0GF5WH5.pdf
Availability of K221J10C0GF5WH5
QUANTITY
K221J10C0GF5WH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221J10C0GF5WH5
Internal Part NumberEIS-K221J10C0GF5WH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221J10C0GF5WH5
Related LinksK221J10, K221J10C0GF5WH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221J10C0GF5WH5 Details Description
Related parts for K221J10C0GF5WH5
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CABLE ASSY MTRJ-DUP LC XG50 12M datasheet.pdf
2MM HDM BP O PF 30AU GF 144 55 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.1A 69 MOHM SMD datasheet.pdf